Duvardan Duvara Gömme Dolap Modelleri 2024

duvardan duvara gömme dolap

Duvardan Duvara Gömme Dolap Modelleri: Bir mekanda en büyük sorunlardan biri de depolama alanı yaratırken tasarımı istediğiniz gibi şekillendirememek ne yazık ki. Çünkü her şeyin yerli yerine konduğu bir düzen kurmak ve ortada kalacak her ihtiyacın da bir yeri olmasını sağlamak oldukça zor. Ancak bunu başarabilmek için şahane çözümler olduğunu da unutmamak gerekiyor.

En ekonomik ve en pratik şekilde bu durumu düzeltmek için genellikle gömme dolap seçenekleri değerlendiriliyor. Doğru şekilde planlanmış olan gömme dolaplar, dekorasyonunu yaptığınız alanın uyumlu olmasına ve eşyalar için de dilediğiniz gibi yer bulmanıza hizmet ediyor.

Bu girişten sonra gömme dolap uygulamaları hakkında biraz daha fazla bilgi edinmek isterseniz yazının devamında sizi bekleyen gömme dolap modelleri ve gömme dolap fiyatları gibi başlıklara da mutlaka göz atmalısınız.

Duvardan Duvara Gömme Dolap Modelleri

Odanın duvarını komple kaplayarak alandan kazandıracak çözümler sunan duvardan duvara gömme dolap modelleri büyük ilgi görüyor. Hem yatak odaları hem de genç odaları için çok tercih edilen duvardan duvara kullanışlı gömme dolap modelleri evdeki depolama alanlarını arttırarak büyük avantaj sağlıyor. Derli toplu mekanlara sahip olmanın en kolay yollarından biri olarak gösterilen gömme dolap modelleri aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir düzen kurabilmeye de imkan sunuyor. Şık tasarımları ve büyük ölçüleriyle gömme dolaplar sayesinde dağınık çocuk odaları, içinde ne olduğu bilinmeyen çekmeceler ve kapağı açıldığında üstünüze yıkılıveren kıyafetler sorun olmaktan çıkıyor.

Yatak Odası Gömme Dolap Modelleri

yatak odası gömme dolap

Yatak odaları için tasarlanan duvardan duvara gömme dolap modelleri hem yatak odalarına alan kazandırıyor hem de ortada kalmasını istemediğiniz her şeyi kapalı kapıların ardına taşıyor. Bu alanda kullanacağınız gömme dolabınızı kişisel ihtiyaçlarınıza göre planlayabilirsiniz. Odayı kullanan kişi sayısına bağlı olarak belki dolabın iç tasarımını bölümlere ayırabilirsiniz. Erkek kullanıcılar için kemer, saat, kravat gibi eşyaların depolanacağı çekmeceler veya daha fazla takım elbise ve gömlek askı alanı tercih edilebilir. Kadın kullanıcılar için ise ayakkabı ve çanta saklama çözümleri öne çıkartılabilir, asansörlü raflar düşünülebilir. Tamamen içine konulacak istenilen eşyaların doğasına uygun şekilde tasarlanabilen gömme dolaplar ayrıca aydınlatma çözümleriyle de çok fonksiyonel hale getirilebiliyor.

Çocuk ve Genç Odası Gömme Dolap Modelleri

çocuk odası gömme dolap

Çoklukla yerden kazandıran sürgülü kapıları nedeniyle Raylı Dolap diye de isimlendirilebilen gömme dolaplar mekana özel olarak ölçüye göre yapılıyor. Bu sayede odanın bir parçası haline gelen bu dolap tasarıma da zarar vermiyor. Çocuk ve genç odaları için planlanan gömme dolap modellerinde belli alanların okul eşyaları, kitaplar ve hobi malzemeleri için ayrılması istenebiliyor. Bu şekilde derli toplu görmenin pek mümkün olmadığı bu odalardaki kalabalık görüntünün de nispeten önüne geçilebiliyor.

Antre Gömme Dolap Modelleri

antre gömme dolap

Genel olarak vestiyer görevi de atfedilen antre gömme dolap modelleri asıl olarak bir evdeki en büyük ihtiyaçlardan biri. Ancak çoğu zaman yaşamaya başladıktan sonra eksikliklerinin önemi ortaya çıkıyor. Kapıdan içeri girdikten sonra üzerinizden çıkardığınız palto, kaban veya ayakkabıları yerleştirebileceğiniz, şemsiye, atkı, şapka gibi aksesuarları depolayabileceğiniz bir antre gömme dolabı gerçekten her evin ihtiyacı. Boş bavulları veya sezon dışı eşyaları kaldırmak için de bölümlendirebileceğiniz antre gömme dolabını çok amaçlı bir gömme dolap olarak planlayabilirsiniz. Bu sayede evin genelinde tek bir yere ait olmadığını düşündüğünüz pek çok eşya için de yer bulmuş olursunuz. Elektrik süpürgesinden çamaşır askısına, ütüden kamp veya kayak malzemelerine kadar hemen her eşyayı yerleştirebileceğiniz antre gömme dolabının bir bölümünü misafirleriniz için ayırıp vestiyer olarak da kullanabilirsiniz.

Gömme Dolap Fiyatları

en iyi gömme dolap

Değişkenleri çok fazla olasılık içerdiğinden dolayı gömme dolap fiyatları için standart bir rakam telaffuz etmek mümkün değil. Evinizdeki duvarın konumu ve ölçüleri, yapılacak dolabın kaç metrekare olacağı, kullanılacak malzemenin standardı ve dolap içi tasarımda ihtiyaç duyulacak bağlantı ile raf elemanları gibi çok fazla gerekçe ile gömme dolabın maliyeti de değişiyor. Gömme dolap yaptırma kararı verdiğiniz zaman tüm bunları içeren net bir fiyat teklifi alarak kendinizi olası sürprizlerden koruyabilirsiniz.

3 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like