En İyi Çikolata Markaları-En Güzel ve Kaliteli 9 Çikolata Markası

Bol çikolatalı bir içerikle karşınızdayız. Bu içeriğimizin konusu en iyi çikolata markaları…

Tatlıya düşkünseniz, atıştırmalık radarınızda çikolata markalarının yüksek olması ihtimali vardır. Çikolatanın dünyanın sekizinci harikası olabileceğine katılıyorsanız aramıza hoş geldin:) Bu içerikte sizlere bir tık ile ulaşabileceğiniz en iyi çikolata markalarını paylaşacağım. Çikolata markalarının altına Hepsiburada bağlantılarını da ekliyorum. İndirim olup olmadığını veya güncel fiyatlarını görebilirsiniz.

Kaç Çeşit Çikolata Var?

Çikolata satın almanın ilk adımı, mevcut farklı çikolata türlerini bilmektir. Üç ana çikolata türü vardır:

 • Sütlü çikolata,
 • Bitter çikolata,
 • Beyaz çikolata,

Sütlü çikolata en yaygın çikolata türüdür ve kakao katıları, kakao yağı, şeker ve sütün birleşiminden yapılır. Bitter çikolata, kakao katılarını, kakao yağını ve şekeri birleştirir ve sütlü çikolataya göre daha yüksek oranda kakao katısına sahiptir, bu da daha güçlü ve daha yoğun bir tat sağlar. Beyaz çikolata kakao yağı, şeker ve sütten oluşur ve kakao katıları içermez.

Çikolata üreticilerine gelince, diğer gıda ürünlerinde olduğu gibi, bazı markalar bu alanda da bu işi bitiriyor, diğerleri ise bu abartılı beklentiyi karşılayamıyor. Tadım masası lezzet testçilerimiz, 30 çikolata markasını denedi. Kendimizi çikolata fanatiği olarak ilan ettiğimiz için o kadar çok iyi çikolata bulduk ki, bunları bu liste için düzenlemek gerçekten zor oldu ama listemizi bitirdik.

Çikolata, dünyanın en sevilen ve evrensel olarak beğenilen ikramlarından biridir ve çikolata endüstrisi, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli marka ve ürünlerin bulunduğu gelişen bir pazardır. Klasik sütlü çikolatalardan lüks çikolatalara ve özel yapım çikolatalara kadar herkes için bir şeyler var. Bu kalabalık pazarda hangi markaların en iyi olduğunu bilmek kolay olmasa da, biz de ülkemizde rahatlıkla bulabileceğiniz en iyi 10 çikolata markasının listesini derledik. Bu markalar, yüksek kaliteli malzemeleri, lüks lezzetleri ve piyasadaki en iyi çikolata ürünlerini üretmeye olan bağlılıklarıyla tanınıyorlar. İşte en iyi çikolata markaları…

En İyi Çikolata Markaları

Bizim denediklerimiz arasından en çok beğendiğimiz en iyi 10 çikolata markası listemizi aşağıda görebilirsiniz.

1. Guylian (Belçika Çikolata Markası) 

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Guylian, Belçika’nın en ünlü çikolata markalarından biridir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Örneğin inanılmaz fındıklı pralin deniz kabukları, kelimenin tam anlamıyla ağzınızda eriyor.

Guy Foubert, 1960’larda şirketin meşhur olmasını sağlayan ünlü pralin deniz kabuklarını yarattı. Guylian artık denizatı logosuyla tek tek paketlenmiş çikolatalar, yer mantarları ve hediye kutuları üretiyor. Kendine özgü çikolatalardan birini hiç denemediyseniz şiddetle tavsiye ederim! Hediye olarakta harika bir seçim olabilir.

2. Merci (Almanya Çikolata Markası)

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Yaklaşık 50 yıldır Avrupa’da satılan Merci, Alman August Storck KG firmasının ürettiği kutulu çikolata markasıdır. Bunlar, kaliteli malzemelerle hazırlanmış, güzel bir hediye kutusunda paketlenmiş çeşitli tatlardan oluşan minyatür çubuklardır.

Her aromanın, kutudaki diğer aromalardan ayırt edilmesini sağlayan kendine özgü renk ambalajı vardır. Merci fikri 1965’te “teşekkür ederim” demenin uygun fiyatlı ama etkileyici bir yolu olarak doğdu. Popülerliği yayıldı ve Merci artık 100 ülkede satılıyor.

Merci çikolataları, parlak kırmızı ambalajlarıyla tanınıyor ve bu da onları özel günlerde çocuklara veya sevdiklerinize hediye olarak popüler bir seçim haline getiriyor.

3. Lindt (İsviçre Çikolata Markası)

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Rodolphe Lindt, Lindt çikolata şirketini 1845 yılında İsviçre’nin Zürih kentinde kurdu. Şirketin en popüler ürünü, pürüzsüz çikolata dolgulu küresel bir çikolata topu olan Lindor Truffle’dır. Lindt, müşterilerine en lezzetli tatlıları sunmak amacıyla çikolatalarını üretirken yalnızca kaliteli hammaddeler ve yüksek kaliteli malzemeler kullanıyor. Lindt, kendine özgü Truffle’lerin yanı sıra tam boyutlu çikolatalar, likörler ve sürülebilir ürünler de üretiyor.

Marka 170 yılı aşkın süredir çikolatayı mükemmelleştiriyor. Lindt’e göre, her Lindt çikolata yaratımının arkasında tutkulu ve yetenekli bir çikolata ustası vardır. Bu çikolatacılar dünyanın dört bir yanından geliyor ve Lindt’in ürünlerinin yenilikçi ve heyecan verici kalmasına yardımcı oluyor.

Lindt’s Lindor Truffle şirketin en bilinen ürünüdür. Bu trüf mantarları pürüzsüzlüğün tanımıdır ve her lokmada mükemmel miktarda çikolata dolgusu sunar. Lezzet olasılıkları sonsuz gibi görünse de favorilerimizden bazıları orijinal sütlü çikolata, bitter çikolata ve deniz tuzlu sütlü çikolatadır.

Lindt’in çikolatalarının tadı inanılmaz derecede yüksek kaliteli, kremsi ve lezzetli olduğundan markanın tavsiye listemizin ilk sıralarını kapıyor. Şüphesiz tadı seviyoruz ve bir paket Lindt Lindor  veya Lindt Excellence Çikolata barı alırken asla yanlış yapamayacağınızı düşünüyoruz.

4. Schogetten (Almanya Çikolata Markası)

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Alman çikolata pazarının isimlerinden biri olan ve 1962’den beri piyasada olan Schogetten çikolataları, halihazırda küçük parçalara ayrılmış olmasıyla dikkat çekiyor. Sütlü çikolata, çilek ve yoğurt, fındık ve pralin gibi çeşitli tatlar mevcuttur. Schogetten, şu anda Ludwig Schokolade olarak bilinen ve 1857’ye kadar uzanan bir geçmişi olan büyük bir çikolata şirketi tarafından üretilmektedir.

5. Ritter Sport (Almanya Çikolata Markası)

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Ritter Sport, Almanya’nın en popüler çikolata markalarından biridir ve Clara ve Alfred Eugen Ritter tarafından Stuttgart yakınlarında kurulduğu 1912 yılından bu yana aynı ikonik kare çikolata paketlerini sunmaktadır. Clara’nın spor ceketin cebine kırılmadan sığacak bir çikolata yaratmak istediği söyleniyor. Sütlü çikolata ve nuga gibi klasiklerden, rom ve kuru üzüm gibi daha yaratıcı kreasyonlara ve hatta vegan çikolata çeşitlerine kadar, Ritter Sport belki de Almanya’nın en ikonik çikolata markasıdır.

6. Cadbury (İngiltere Çikolata Markası)

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Cadbury, 1824 yılında John Cadbury tarafından kurulan bir İngiliz çikolata şirketidir. Şirket, çikolata barları, çikolata kaplı meyveler ve kuruyemişler ve çikolata kaplı simitlerin de aralarında bulunduğu geniş çikolata ürünleri yelpazesiyle tanınıyor. Cadbury’nin en popüler ürünleri arasında klasik bir sütlü çikolata barı olan Cadbury Dairy Milk Chocolate Bar ve kremalı sütlü çikolata merkezi olan küçük çikolata yumurtaları olan Cadbury Milk Chocolate Mini Eggs yer alır.

7. Ferrero Rocher (İtalya Çikolata Markası)

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Ferrero, 1946 yılında Pietro Ferrero tarafından kurulan bir İtalyan çikolata şirketidir. Şirket, içi çıtır gofretli fındıklı çikolatalı mantarlı Ferrero Rocher ve içinde oyuncak bulunan çikolatalı yumurta Kinder Surprise gibi lüks çikolata ürünleriyle tanınıyor. Ferrero, Tic Tac ve Mon Chéri gibi tanınmış çikolata markalarının da sahibidir.

8. Toblerone (İsviçre Çikolata Markası)

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Toblerone kalabalığın içinde nasıl öne çıkacağını biliyor. İçerik oluşturucular, alışılagelmiş blok çikolataya bağlı kalmak yerine daha benzersiz bir yol izlemeye karar verdi. Tüm Toberlone çikolataları dağ şeklindedir ve markanın logosu İsviçre’nin popüler dağı Matterhorn’u bile andırmaktadır. Theodor Tobler, 1908’de nuga dolgulu üçgen şekilli bloğu icat etti. Tarifin, standart sütlü barın yanında koyu, beyaz, tuzlu karamel ve meyveli ve fındıklı çikolatayı içerecek şekilde varyasyonlarını yaptı.

Toblerone, 1908 yılında Theodor Tobler tarafından kurulan bir İsviçre çikolata şirketidir. Şirket, sütlü çikolata, bal ve bademlerin bir araya getirildiği benzersiz üçgen şekilli çikolata barlarıyla tanınıyor. Toblerone’un en popüler ürünleri arasında klasik bir sütlü çikolata barı olan Toblerone Milk Chocolate Bar ve zengin, yoğun bir tada sahip bir bitter çikolata barı olan Toblerone Dark Chocolate Bar yer alır.

9. Godiva (Belçika Çikolata Markası)

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Godiva, 1926 yılında Joseph Draps tarafından kurulan Belçikalı bir çikolata şirketidir. Şirket, çikolatalı trüfleri, çikolata kaplı meyveler, kuruyemişler ve çikolata barları gibi lüks çikolata ürünleriyle tanınıyor. Godiva ayrıca çikolata kaplı çilekler, çubuk krakerler ve çikolata kaplı kuruyemişler gibi çok çeşitli çikolata hediyeleri de sunuyor. Godiva’nın en popüler ürünleri arasında sütlü, bitter ve beyaz çikolatalı trüflerden oluşan bir koleksiyon olan Godiva Altın Kutu ve bir sepet içinde paketlenmiş çikolata ikramlarından oluşan bir seçki olan Godiva Çikolata Hediye Sepetleri yer alıyor.

Godiva 2007 yılında ÜLKER tarafından satın alıyor ve üretimine Ülker çatısı altında devam ediyor. Satın alındığında Godiva, 4 ana bölgede (Kuzey Amerika, Japonya, Pasifik Kuşağı ve Avrupa) 80 ülkede satılıyor. Kuzey Amerika’da 261 çikolata butiği (tamamı kendisinin), Japonya’da 216 çikolata butiği (126’sı franchise), Pasifik kuşağında 31 butik (tamamı kendisinin) ve Avrupa’da 50 mağazanın 18’i kendisine ait. Toplamda 558 mağaza, 8.241 toptan satış noktası ve 495 duty free mağazasında yer alıyordu.

Çikolata sektörünü kitlesel pazar (Hershey’s, Mars, Nestle, Cadbury), premium (Lindt, Ghinardelli, Guylian) ve super premium olarak sınıflandırdığımızda Godiva, super premium grubunda yer aldığını belirtmiş olalım.

Bizim seçtiğimiz en iyi çikolata markaları bunlar. Sizlerinde çok severek tükettiğiniz çikolata markası varsa lütfen bize yorum bölümünden yazın, yayınlayalım.

En İyi Alman Çikolata Markaları

 • Merci Çikolata
 • Nussknacker
 • Ritter Sport
 • Schogetten
 • Moser Roth
 • Toffifee
 • Knoppers
 • Confiserie Heilemann
 • Hachez
 • Halloren

En İyi Türk Çikolata Markaları

 • Patiswiss
 • Pelit
 • Asuman Çikolata Moda
 • Divan Çikolata
 • Melodi Çikolata, Etiler
 • Bolçi
 • Hermosa
 • Vanilin Chocolate 
 • Vakko Patiserie Petit Four
 • Butterfly Chocolate
 • Marie Antoinette Chocolatier
 • J’adore Chocolatier
 • Bolçi Beyoğlu Çikolatacısı

Alkollü Çikolata Markaları

 • Anthon Berg Chocolate Liqueurs 400g (26 Parça)
 • Roshen Shooters Chocolates Brandy Likörlü Çikolata
 • Pergale Brandy Likörlü Bitter Çikolatalı
 • Baileys Chocolate Truffles Trüf Çikolata
 • Goldkenn Jack Daniel’s Tennessee Fire Cinnamon Spice Chocolate
 • Wedel Happy Barrels Alcoholic Filling
 • Asbach Zarte Flaschchen Vollmilch

Glutensiz Çikolata Markaları

 • Elit Şemsiye Çikolata
 • Green Dream
 • Pernigotto
 • Sagra
 • Toblerone
 • Tadelle
 • Chocolat Stella
 • Mabel
 • Nussknacker
 • Toffifee
 • Toybox
 • Zentis Marzipan
 • Kinder
 • Dondo
 • Armandı
 • Green Dream

Okuyucunun Dikkatine;

Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing – #satışortaklığı) içerir. Guzeloldu.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan guzeloldu.com sorumlu değildir.

0 Shares:

1 yorum
 1. en iyi cikolata markasi lindtir sonra godiva milka ritter sport merci gylian ferrero nestle toblerone zentis toffiee schgetten m,m dir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like