Gri Duvar Boyası: Polisan Dingin Gri İle Boyanmış Evler!

Bu içeriğimde, evlerinin duvarlarını gri duvar boyası ile boyamayı düşünenlere harika bir duvar boya rengi tanıtacağım. Boyanın markası ve ismi: Polisan dingin gri duvar boyası.  Son zamanlarda oldukça popüler. Özellikle Instagram’da Polisan dingin gri ile boyanmış evler oldukça fazla paylaşılıyor.

Şimdi sizlere hızlıca Dingin gri ile boyanmış evlerin fotoğraflarını paylaşacağım ve sonrasında Polisan Dingin gri boyasının avantajları ve dezavantajlarından bahsedeceğim.

Polisan dingin gri ile boyanmış evler

Gri boya renkleri, ev sahipleri için popüler renk tonları listesinin her zaman en üstünde yer alır ve bunun iyi bir nedeni vardır. Soğuk, sıcak, açık veya koyu olsun, tüm ton ve yoğunluktaki griler, dekor için yeni bir zemin sağlar ve fayans, tezgah, mobilya ve sanat eserleriyle güzel bir şekilde uyum sağlar.

Gri boya rengini nasıl seçersiniz?

En çok tercih edilen boya renklerinden olan gri duvar boyası diğer birçok nötr boya rengi gibi, her şeyle uyum sağlar ve sahip olduğunuz tüm ev dekor stilleri için mükemmel boya rengidir.  Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok gri tonu var. Daha sıcak tonlar daha kahverengi veya sarı bir tabana sahip olma eğilimindeyken, daha soğuk tonlar daha çok mavi bir tabana sahiptir.

Daha sıcak bir gri veya daha soğuk bir gri arasında nasıl karar verirsiniz?

Evdeki demirbaşlara, dolaplara, zeminlere ve süslemelere bakın. Fırçalanmış nikel musluk, daha soğuk bir gri ile iyi bir şekilde eşleşirken, kırmızı tuğlalı bir şömine, sıcak bir gri ile güzel bir şekilde tamamlanmaktadır.

İyi bir temel kural, evinizin iç elemanlarının alt tonunun, seçtiğiniz gri boya renginin alt tonuyla eşleşmesini istemenizdir. Alt tonunuzu bilmek, mükemmel gri tonu seçmenize yardımcı olacaktır.

Bununla birlikte, gri ne kadar canlı, nötr ve çok yönlü olsa da, değişen alt tonları ve doğal ışık seviyelerine duyarlılığı nedeniyle seçilmesi en zor renklerden biridir. Griye dönmek başlangıçta yeterince basit görünebilir, ancak örnek boya parçaları ve nihai sonuç genellikle büyük ölçüde farklılık gösterir.

Bazen duvardaki gri boyanın ardından daha önce görülmemiş sıcak, soğuk, yeşil veya mavi tonlar ortaya çıkabilir. Alanınız için en iyi gri boya rengini seçmenize yardımcı olmak için bu önemli faktörleri göz önünde bulundurun.

Şimdi sizlere polisan dingin gri ile boyanmış ev örnekleri göstereceğim. Doğal ışık nedeniyle aralarında bir kaç ton fark olabilir fakat genelde açık gri olarak düşünebilirsiniz.

Polisan 4473 Dingin Gri İç Cephe Boya Rengi.

Hangi Gri Duvar Boyasını Seçmeliyim?

Gri boya renklerindeki geniş alt ton yelpazesi göz önüne alındığında, griyi seçmek göz korkutucu olabilir. En çok tercih edilen açık gri duvar boyası renklerini aşağıda görebilirsiniz.

SıraMarshallPolisanDyoFilli Boya
1Mermer TozuDingin GriYeni BelizAndezit 10
2Gelin TeliMarjinal griSalda KumuAndezit 20
3Bohem GriMasum GriYeni ÇağılAndezit 25
4Kilit taşıSabah SisiBuz GümüşüAndezit 35
5Kuzey YıldızıSakin Gri

Çoğu aydınlatma koşulunda yaşanabilen bu renkler, grinin en popüler boya renk seçeneklerinden biri olduğu oturma odaları ve yatak odaları da dahil olmak üzere her odada işe yarar.

Kırmızıdan ametistten safire kadar hemen hemen her renkle eşleştirilen gri boya renkleri denge sağlar. Odayı bunaltmayan şık bir tasarım öğesi için açık ve koyu grilerin bir kombinasyonunu düşünün.

Yarı parlak veya yüksek parlaklık gibi daha yüksek parlaklık seviyelerindeki gri duvar boyası daha lüks bir hava uyandırır. Kadife veya ipek gibi zengin kumaşlarla eşleştirilen çok parlak gümüşi griyi düşünün. Parlak gri boya, tasarım avantajı sağlamanın yanı sıra dayanıklıdır ve temizlenmesi kolaydır.

Şık ve modern bir ev görünüm seviyorsanız, gri boya renkleri bu popüler stil için her zaman tercih edilir. Kuzey ışığına sahip bir oda, boya renklerinin mavi ve yeşil alt tonlarını daha fazla ortaya çıkarma eğilimindedir; bu nedenle birçok ev sahibi, bu alanlarda daha sıcak bir gri rengi tercih eder. Güneye bakan ışık genellikle daha hoştur ve alanınızda daha geniş bir gri yelpazesinin kapısını açar.

En iyi boya markaları arasında olan Polisan en çok tercih edilen renkler için https://guzeloldu.com/polisan-en-cok-tercih-edilen-renkler/ sayfamızdan detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen 10 Gri Duvar Boyası ile ilgili hazırladoğımız aşağıdaki içeriğede göz atmanızı tavsiye ederiz.

Açık Gri Duvar Boyası Renkleri – En Çok Tercih Edilen 10 Gri

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like