Polisan En Çok Tercih Edilen Renkler | 7 Harika Öneri | 2024

Bu içeriğimin konusu; Polisan en çok tercih edilen renkler! Polisan en çok tercih edilen 7 Duvar boyası rengini biliyor musunuz? Sosyal medyada da sürekli karşımıza çıkan Polisan’ın popüler duvar boyası renklerini sizler için araştırdık ve kolay seçim yapabilmeniz için detaylar ekledik.

Duvar boyası seçmek oldukça zordur. Siz harika bir renk seçtim diye düşünürken duvarlarınız boyandığında ‘’bu benim seçtiğim renkmiymiş, alakası bile yok’’ diyebilirsiniz.  Çünkü evinizdeki ışık duvar boyasının farklı görünmesine neden olabilir.

Bu nedenle size kısaca duvar boyası nasıl şeçilir konusunda kısa bir bilgilendirme yapıp sonrasında polisan en çok tercih edilen boya renklerini anlatacağım. Ayrıca içeriğin sonunda Marshall en çok tercih edilen renkler ve Dyo en fazla tercih edilen renkler yazı dizilerimizi görebilirsiniz.

Duvar Boyası Nasıl Seçilir?

Boya renklerini doğru seçmek bir odayı güzelleştirebilir veya bozabilir. Boya renkleri, boyutu, şekli veya görünümü ne olursa olsun bir alanı dönüştürebilir. Sakin bir huzurdan sıcaklık ve neşeye kadar bir ruh hali oluşturabilir.

Kişisel olarak ilginizi çeken boya renklerini seçmek her zaman mantıklı olsa da, belirli bir renk tonuna bakış açınızı etkileyecek faktörler vardır. Örneğin doğal ışık odanızın bakış açısına ve günün saatine göre değişir. Odanızın bazı alanları daha parlak, diğerleri ise daha sönük olacaktır; mobilyalarınız, kilimleriniz ve diğer yumuşak mobilyalarınız da gölgeyi görme şeklinizi etkileyebilir.

İster oturma odası boyası fikirleri ister banyo boyası fikirleri arıyor olun, ikilemleriniz ve çözümleriniz aynı olacaktır.

Renkler duygusal bir tepki uyandırır. Genel olarak soğuk renkler (maviler, yeşiller ve temiz beyazlar) dinlendirici ve rahatlatıcı olarak algılanırken, sıcak renkler (kırmızı, turuncu ve sarı gibi) enerji hissi yaratır. Soğuk renkler özel odalarda sakinleştiricidir. Yani salonlarınızda beyaz, krem, gri, mavi, yeşil tonları iyi seçim olabilir.

Maviler ve yeşiller doğaya benzer ve sakinleştiricidir; mor çocuklar tarafından sevilir ancak yetişkinler tarafından sevilmez. Turuncu renk tonuna, tona veya gölgeye bağlı olarak hoş karşılanabilir ama aynı zamanda biraz rahatsız edici olabilir.

Behr tarafından yapılan araştırma sarının beyni uyarabildiğini gösteriyor, bu nedenle ev ödevlerinin yapıldığı odalar için düşünülmeye değer olabilir; ancak amacın genellikle rahatlamak olduğu yatak odalarında sarıdan kaçının. Bunun yerine, daha iyi uyumanıza yardımcı olacak yatak odasındaki bu sakinleştirici renkler daha iyi olabilir.

Polisan en çok tercih edilen renkleri

Polisan renk kataloğu oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Polisan iç cephe boya renklerinden en çok kullanılan duvar boya renkleri ise aşağıdaki gibidir. Polisan güncel boya fiyatlarını ve yorumlarını görebilmeniz için Hepsiburada bağlantılarını fotoğrafların altına ekliyorum. Dilerseniz bakabilirsiniz.

1. Polisan Marjinal Gri Boya rengi

Polisan – Marjinal Gri

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Polisan en çok tercih edilen renkler sıralamasına Polisan Marjinal Gri, 1. sıradan giriyor. Çok popüler bir duvar boyası. Özellikle İnstagram paylaşımlarında çok fazla görür hale geldik. Ne açık gri ne koyu gri diyebileceğimiz Polisan Marjinal Gri güzel bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

2. Polisan Dingin Gri Boya rengi

Polisan Dingin Gri

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Polisan en çok tercih edilen renkler sıralamasına Polisan Dingin Gri, 2. sıradan giriyor. Bu rengimizde gri tonunda oluşuyor ve Marjinal Gri’ye göre biraz daha açık gri tercih etmek isteyenler için öne çıkıyor.

3. Polisan Sakız Beyazı Boya rengi

Polisan Sakız Beyazı

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Polisan en çok tercih edilen renkler sıralamasına Polisan Sakız Beyazı, 3. sıradan giriyor. Evlerinde yukarıda gri tonlarına göre, daha açık renk tonlarına yer vermek isteyenler için güzel bir seçenek.

4. Polisan Kumsal Beji Boya Rengi

Polisan Kumsal beji

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Polisan en çok tercih edilen renkler sıralamasına Polisan Kumsal Beji, 4. sıradan giriyor. Polisan Kumsal beji biraz daha sıcak bir renk olarak karşımıza çıkıyor. Evlerinin beyaz ve gri tonlarının dışında boyatmayı düşünenler için güzel bir seçenek.

5. Polisan Sabah Sisi Boya Rengi

Polisan Sabah Sisi

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Polisan en çok tercih edilen renkler sıralamasına Polisan Sabah Sisi, 5. sıradan giriyor. Polisan’ın Sabah Sisi duvar boyasıda oldukça popüler. Yukarıda bahsettiğim Marjinal Griye yakın bir renk tonu mevcut. Bu renk tonlarını daha iyi seçebilmeniz için içerğin sonunda tüm fotoğrafları yanyana ekleyeceğim. Sizlere daha iyi fikir vereceğini düşünüyorum.

6. Polisan Masum Gri Boya Rengi

Polisan Masum Gri

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Polisan en çok tercih edilen renkler sıralamasına Polisan Masum Gri, 6. sıradan giriyor. Listemizin 6. sırasında da Gri tonunda bir renk yer alıyor. Bu rengimiz de Dingin gri tonuna yakın bir seçenek olarak oldukça popüler duvar boyalarından bir tanesi olarak seçeneklerimiz arasında yer alıyor.

7. Polisan Yalın Beyaz Boya Rengi

Polisan Yalın Beyaz

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Polisan en çok tercih edilen renkler sıralamasına Polisan Yalın Beyaz, 7. sıradan giriyor. beyaz, bej ve krem renk tonları arasında bir renk tercih etmek isteyenler için Polisan’ın en çok tercih edilen duvar boyalarından bir tanesi.

Polisan en çok tercih edilen renklerin fotoğraf galerisi

Polisan’ın en çok tercih edilen boya renklerinin tonları birbirine oldukça yakın. Bu nedenle hepsini bir arada rahat görebilmenzi için galeri oluşturdum. Siz olsanız hangi rengi seçerdiniz? Lütfen yorumlarda belirtin.

Polisan en çok tercih edilen renkler bunlar. Sizler en çok hangisini beğendiniz? Polisan iç cephe boyalarını kullanıpta memnun olan olmayanlar bizlerle tecrübelerini paylaşırsa çok memnun oluruz.

En iyi boya markaları arasında olan Marshall en çok tercih edilen renkler ve Dyo en çok tercih edilen renkler yazı dizilerimiz aşağıdaki gibidir. 

Marshall En Çok Tercih Edilen Renkler | 5 Harika Öneri | 2024

Dyo En Çok Tercih Edilen Renkler | 8 Harika Öneri | 2024

0 Shares:

2 yorum
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like