Dyson V12 V15 Karşılaştırma & Kıyaslama & Yorumlar 2024

Bu içeriğimizde Dyson V12 V15 karşılaştırması yapacağız ve Dyson V12 V15 karşılaştırma yorumlarını da içeriğin devamında görebilirsiniz.  Dyson V12 V15 kıyaslaması uzun süredir yorumlardan isteniyordu. Dyson kablosuz dikey süpürge kullanıcısı olarak tarafsız ve kapsamlı bir içerik hazırladık.

V12 en güçlü Dyson olmasa da yeni düğmeyle çalıştırma özelliği ve hafif tasarımı nedeniyle benim favorilerimden . V15, ekstra gücü ve daha büyük haznesi nedeniyle daha büyük evleri veya çok sayıda halısı olanlar için mükemmel bir seçimdir.

Aylardır bu iki model arasında gidip geliyordum ve benim tercihim V12’den yana olmuştu. Şimdi bu yazıda hızlı bir şekilde benzerlikleri vurgulayacağım, ardından aralarındaki dört ana farkla ayrıntılara gireceğim.

Dyson V12 ve V15 Karşılaştırma

Dyson V12 ABD’de 2022 yılında, V15 ise 2021 yılında piyasaya sürüldü. Şimdi hızlıca paylaştıkları benzerliklere bakalım.

Araçlar ve Başlıklar;

  • Sert zeminleri temizlemek için son derece etkili bir araç olan ve son birkaç yıldır tüm teknolojiler arasında en sevdiğim yeniliklerden biri olan Laser Slim Fluffy başlığı.
  • Döşeme için saç vidası aleti, aralık başlığı, kombinasyon aleti ve şarj cihazı için duvara montaj aparatı.
  • Halılar için çok amaçlı bir başlık (hafif bir tasarım farklılığına sahip olmasına rağmen). İlginçtir ki, V12 ve V15’in temizleme kafaları ve araçları önceki Dyson modellerinin aksine birbirinin yerine kullanılamaz.

Ek olarak, her iki elektrikli süpürge de yedek pil satın almanıza olanak tanıyan çıkarılabilir, takılabilir pillere sahiptir. Her iki elektrikli süpürgedeki ekran benzer bilgiler sağlar ve süpürme sırasında toplanan toz parçacıklarının miktarını ve türünü izler.

1. Ağırlık

Dyson V12, V15’ten önemli ölçüde daha hafiftir. V12, 2.2 kg’dur, V15 ise 3 kg ağırlığındadır. 800 gramlık bir fark kağıt üzerinde çok fazla görünmese de, elektrikli süpürge kullanıldığında gözle görülür bir farktır. V12 o kadar hafif ki önceki V10 modelinden bile daha hafif. V15 ile karşılaştırıldığında oyuncak gibi geliyor. V12’yi kullanırken, bileğimi zorlamadan pilin izin verdiğinden daha uzun süre süpürge işlemi yapabiliyorum, daha ağır V15’te mola vermek için sık sık ellerinizi değiştirmeniz gerekebilir.

V12’nin hafif yapısı, özellikle el süpürgesi olarak kullanıldığında kullanışlıdır. Mini motorlu fırça ile tavan, panjur gibi başınızın üzerindeki alanların temizliğinde ve mobilya temizliğinde kullanımı daha kolaydır.

2. Güç Düğmesi

V12 ve V15’in güç kontrollerinde farklılık var. V15, diğer tüm Dyson şarjlı süpürgelerde olduğu gibi, şarjlı  süpürgeyi çalıştırmak için basılı tutulması gereken kırmızı bir tetiğe sahiptir. Bu tetikleyici tasarımı, işiniz bittiğinde kolayca serbest bırakarak güç kullanımı üzerinde daha fazla kontrol sağlar; bu, pil optimizasyonu için harikadır.

V12 ise tek tuşla güç kontrolüne sahip. V12, tetiği basılı tutmak yerine kırmızı düğmeye basılarak kolayca açılabilir. Bu tek tuşla açma, kablosuz elektrikli süpürgeler için yeni bir özelliktir ve gelecekteki tüm Dyson modellerinin bu tasarımı benimsememesi beni şaşırtacaktır.

Tek düğmeyle açma, tetiği sürekli basılı tutmaktan kaynaklanan parmak yorgunluğunu ortadan kaldırdığı için daha fazla konfor sağlar. Buna karşılık V15 ile beş dakika süpürdükten sonra parmağım yoruluyor ve bu da sizi kavrama pozisyonunu veya elinizi değiştirmeye zorlayacaktır. 

3. Performans

V15, 3600 mAh pil kapasitesine sahipken, V12, 2500 mAh pil kapasitesine sahiptir. V15’in pili daha büyük olmasına rağmen Dyson ve testlerime göre her iki elektrikli süpürgenin çalışma süresi benzer. Referans olarak, tüm evinizi temizleyebilirsiniz. 

Dyson V12 & V15 Süpürge Gücü Karşılaştırma;

ModellerGüç (Eko)Güç (Medium)Güç (Boost
V12 (sert zeminler)63 Dakika36 Dakika8 Dakika
V15 (sert zeminler)85 Dakika45 Dakika15 Dakika
V12 (halılar)51 Dakika30 Dakika7 Dakika
V15 (halılar)65 Dakika45 Dakika9 Dakika

V12’nin çok daha küçük bir pille nasıl benzer bir çalışma süresine sahip olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Tamamen emiş gücüyle alakalı. V12, maksimum Güçlendirme modunu kullanarak 150 hava watt’lık güce sahipken, V15’in 230 hava watt’lık emiş gücü vardır; bu, V15’in maksimum emme modunda yaklaşık %50 daha fazla güce sahip olduğu anlamına gelir. Ancak V12, V15’ten daha az güce sahip olsa da, yine de eski ve çok yetenekli V8’den daha güçlüdür ve V10 ile aynı miktarda emiş gücüne sahiptir.

Gerçek hayattaki kullanımda, V15’in ekstra gücü, Laser Slim Fluffy başlığının çalışma şekli nedeniyle sert zeminlerde yardımcı olmuyor. Fluffy kafaya sahip olduğunuz sürece, sert yüzeylerde Dyson modellerinden (hatta eski V8’e kadar uzanan) herhangi birinden gerçekten memnun kalacaksınız. Ancak halı temizliği söz konusu olduğunda V15’in V12’ye göre bir avantajı var. Ekstra emiş gücü ve Dijital Motorbar temizleme başlığı sayesinde halıların daha derinlerine iner ve daha fazla ince kirleri toplar. Evinizde çok fazla halı varsa ve derinlemesine temizlik istiyorsanız V15 daha iyi bir seçimdir.

4. Toz Haznesi Boyutu

V12’nin hafif tasarımına katkıda bulunan küçük bir faktör, daha küçük toz haznesidir. V12’nin toz haznesi kapasitesi 0.35 litredir, bu da onu test ettiğim tüm Dyson elektrikli süpürgeler arasında en küçüğü yapıyor. V15’in 0.70 toz haznesinin yarısı kadardır.

Hangi Dyson Süpürge Modelini Almalıyım?

Dyson V12

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Dyson V12, daha küçük evleri ve öncelikle sert zeminleri olanlar için rüya elektrikli süpürgedir. Hafif tasarımı, uzun süreler boyunca bile kullanımı kolaylaştırır ve elde taşınır cihaz olarak kullanıldığında arabaları ve mobilyaları temizlemek için de mükemmeldir. V12 halı kaplamanın üstesinden gelse de V15 kadar güçlü değil.

Dyson V15

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Dyson V15, ekstra gücü ve üstün temizleme başlığı sayesinde halılarda derinlemesine temizliğe öncelik verenler için ideal bir seçenek. Ancak bu artan performans, daha az konforlu bir deneyim olan ilave ağırlık ve tetik mekanizması pahasına gelir.

Yıllardır söylediğim gibi kabarık kafalı her Dyson modeli sert zeminlerin temizliğinde etkili olacaktır. Dyson V10 ve V8 gibi daha eski modeller bile bu göreve uygundur çünkü kabarık başlık her türlü tozu kolayca toplar. Ancak en iyi performansı elde etmek için Laser Slim Fluffy başlığını öneririm.

Satış Ortaklığı Açıklaması

Bu blogda incelediğim hiçbir ürüne bağlı değilim. İncelemelerimin tarafsız olmasını sağlamak için bunları her zaman kendi cebimden satın alıyorum. Ancak gönderilerimdeki Hepsiburada bağlantılar aracılığıyla yapılan bazı alışverişlerden küçük bir komisyon kazanıyorum. Bu durum sizin satın alma fiyatını değiştirmez. Bu komisyonlar bağımsız olarak yeni ürünler satın almama ve incelemeler üretmeme olanak tanıyarak blogumu desteklemeye yardımcı oluyor. Teşekkürler.

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like