En İyi ve En Memnun Kalınan Robot Süpürge Tavsiyeleri 2024

en iyi robot süpürge

‘’En iyi robot süpürge hangisidir?’’ diye araştırma yapıyorsunuz ve kafanız oldukça karıştı değil mi? Bütçenize göre en iyi robot süpürgeyi almak istiyorsunuz ama onlarca marka ve özellik arasında kaldınız. Şimdi sizlere uzun süredir yaptığım araştırmaların detaylarını anlatacağım ve oluşturduğum en iyi robot süpürge ve en memnun kalınan robot süpürge tavsiye listesini 3 farklı bütçeye göre sunacağım. Bu bütçeler;

 • 10.000 TL’ye kadar en iyi robot süpürgeler (Bu bütçe aralığında 3 tavsiyemiz bulunuyor.)
 • 10.000 – 15.000 TL arasında en iyi robot süpürgeler (Bu bütçe aralığında 2 tavsiyemiz bulunuyor.)
 • 15.000 TL üzerinde alınabilecek en iyi robot süpürgeler (Bu bütçe aralığında 1 tavsiyemiz bulunuyor.)

En İyi Robot Süpürge Nasıl Seçilir?

Robot süpürge satın almadan önce, neye ihtiyacınız olduğuna ve bütçenize karar vermeniz gerekiyor. Şu soruları kendinize sorabilirsiniz:

 • Bir robot süpürge için harcayabileceğiniz bütçe ne kadar?
 • Temizlemek istediğiniz alanın büyüklüğü ne kadar?
 • Evcil hayvan tüylerini temizleme ihtiyacınız var mı?
 • Akıllı telefonunuzu kullanarak vakumu kontrol etmek istiyor musunuz?

Elektrikli süpürgeler iki kategoriye ayrılır: Akıllı olmayan (daha uygun fiyatlı) ve akıllı modeller (daha pahalı).

Akıllı olmayan ve fiyat olarak cezbedici gözüken modeller, genellikle akıllı çalıştığını söylenerek pazarlanır ancak kullanan kişilerin yorumlarına göre pek iyi çalışmazlar ve duvarlara çarpıyorlar. Uygun fiyatlı modellerin temizliği çok daha uzun sürmekte. Örneğin, 15 metrekare bir odanın temizlenmesi bir saati aşabilir.

Daha iyi olan robot süpürgeler (genellikle listemizde bulunanlar) temizlikten önce odanın haritasını çıkartır ve tekrar aynı odaya geldiğinde hafızasındaki verilerle sensörleri kullanarak daha hızlı hareket eder. Bu sayede temizleme yöntemi çok daha verimlidir. Diğer süpürgelere kıyasla aynı büyüklükteki odayı sadece 10 dakikada temizleme ihtimali var. 

Şeffaf Açıklama:

Sitemizde yer alan ‘En İyi Ürünler’ ve ‘Tavsiye Listeleri’ ile ilgili içeriklerimiz; kullanıcı deneyimleri, detaylı araştırmalar, kişisel deneyim, ürün yorumları ve fiyat gibi kriterler ışığında oluşturulmaktadır. Ayrıca sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı içerir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez.

Birçok kişi sosyal medyada kullandığı robot süpürgeleri paylaşıyor. Gerçekten paylaşım yapan kullanıcılar, ürünlerinden memnun mu? Siz satın aldığınızda performansından memnun kalacak mısınız? Daha önce kullananların yorumları nasıl? Bu soruları kendimize sorduk ve sizin için kapsamlı bir araştırma yaptık. En iyi yorumlara sahip, yüksek puanlı ve genellikle beğenilen robot süpürge modellerini listeledik.

10 bin TL’ye Kadar En iyi Robot Süpürge Tavsiyesi

10.000 TL’ye kadar bütçeniz varsa aşağıdaki önerdiğim ürünleri araştırmanızı tavsiye edebilirim. Bu bütçeye göre en memnun kalınan robot süpürgeler aşağıdaki gibidir. Güncel fiyatları ve yorumları görebilmeniz için Hepsiburada bağlantı linklerini de ürün fotoğraflarının alt kısmında görebilirsiniz.

1. Xiaomi Robot Vacuum S10+ Robot Süpürge

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Listemizin ilk sırasında fiyat performans ürünü diyebileceğimiz  Xiaomi Robot Vacuum S10+ Robot Süpürge bulunuyor. Bu ürün yaklaşık 3-4 ay önce 12.000 TL civarına satılıyordu. Şuanda tam 10.000 TL sınırında bulunabiliyor. Eğer bu ürünü beğenirseniz elinizi çabuk tutmanızı öneririm.

Xiaomi Robot Süpürge S10 Plus, benzersiz çift ped basınçlı paspas özelliği ile olağanüstü bir leke çıkarma performansı sunuyor. 4000 PA fan üfleyici emiş gücü ile günlük temizlik ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. 4 emiş gücü ayarı, tek seferde toz, saç ve büyük parçacıkları temizlemenizi sağlar.

 • 5200 mAh nominal pil kapasitesi: Standart modda 2 saate kadar dayanır. Robot, standart modda tek geçişle 200㎡ alanı temizleyebilir, bu da büyük odaların üstesinden gelmek için fazlasıyla yeterlidir.
 • Sabit Nemde Basınçlı Temizleme: Çift paspas pedleri, manuel basınçlı paspasın etkisini simüle etmek için yüksek hızlarda dönerek temizleme gücünü büyük ölçüde artırır ve ıslak, kuru ve diğer lekeleri etkili bir şekilde çıkarır.
 • Çift Katmanlı Kompozit Paspas Altlıkları: Dokuma kumaşlardan (%80 polyester + %20 modifiye polipropilen elyaf) yapılan paspas altlıkları nemi eşit şekilde tutar. Güçlü temizleme performansı paspaslama sırasında zemin lekelerini etkili bir şekilde çıkarır ve evin her yerinde zemin yüzeylerini etkili bir şekilde koruyabilir.
 • Büyük Kapasiteli Akıllı Su Deposu: Arttırılmış 200 ml kapasiteli akıllı elektronik kontrollü su deposu, suyu sızıntı olmadan eşit şekilde salar. 80 dakikaya kadar sürekli nemli paspaslama, 150㎡* bir evin tek geçişte zemin temizleme ihtiyaçlarını karşılamaya yeterlidir.
 • 3D Engellerden Kaçınma: Milimetre düzeyinde engel tanımlama. Algılanan mesafe ile gerçek mesafe arasında en fazla 5 mm hata payı vardır. Robot, engellerden tam olarak kaçınır ve boyalı mobilya yüzeylerini koruyarak sıkışma riskini önemli ölçüde azaltır ve loş ortamlarda bile daha az çarpışma sağlar.
 • Halı Kenarı Tanımlama: Robot, Paspas modunda çalışırken, paspas pedlerinin halıyı ıslatmaması için robot otomatik olarak halıdan kaçınacaktır.
 • Lazer Navigasyonu: Robot, çift hatlı lazer ve LDS LIDAR’ın yardımıyla odaları 360° tarayabilir ve oda aydınlatma koşullarından bağımsız olarak hızlı bir şekilde bir harita oluşturabilir, ardından temizlik rotasını herhangi bir eksiklik veya hata olmadan doğru bir şekilde planlayabilir.
 • Uzaktan Kontrol: Xiaomi/Mi Home uygulamasıyla uzaktan kontrol edin. Dışarıda olsanız bile, tek bir dokunuşla evin temiz olduğundan emin olabilirsiniz.
 • Ürünün yüksekliği: 9.7 cm’dir. Evinizdeki mobilyaların yüksekliğini ölçmeyi unutmayın.Eğer daha alçak bir robot süpürge arıyorsanız bir alttaki tavsiyemize bakabilirsiniz. 

2. 360 S10 Vacuum Mop Pro Robot Süpürge

Hepsiburada Fiyatını Gör!

10.000 TL altı en iyi robot süpürge tavsiye listemizin 2. Sırasında 3300 PA emiş gücü ve 5000 miliamperlik bir batarya kapasitesine sahip 360 S10 Vacuum Mop Pro bulunuyor. Bu içeriği güncellediğim 13.11.2023 tarihinde Hepsiburada fiyatı 8.000 TL olarak görünüyor. Gerçekten bu zamana kadar en başarılı bulduğum robot süpürgelerden biri ve hala 8000 ile 9.000 TL arasında satılabiliyor. 

Bu robotun gömülü lidar teknolojisi sayesinde 8.5 cm kadar yüksekliği var ve bu 8.5 cm yükseklik diğer muadil robot süpürge yani lidar kulesi olan robot süpürgelere göre daha ince ve daha fazla alanı süpürüp paspaslayabilme olanağı sağlıyor.

Kendisine ait başarılı ve stabil bir uygulaması var. Ayrıca paspas modunda halı tanıyabiliyor ve halıların üzerinde kesinlikle çıkmıyor. Gömülü lidar olmasına rağmen çok stabil bir şekilde alan ve nesne taraması var.

3. Yui S7 Nomopzone Özellikli Akıllı Robot Vacuum & Mop Robot Süpürge

Hepsiburada Fiyatını Gör!

10.000 TL altı en iyi robot süpürge tavsiye listemizin 3. Sırasında Yui S7 Nomopzone Özellikli Akıllı Robot süpürge bulunuyor. Bu içeriği güncellediğim tarihte fiyatı 8.000 TL civarında.  3000  PA emiş gücü 5200 Mah batarya kapasitesine sahip. Yui S7 robot süpürgede dakikada 20.000 RPM devir sağlayan üstün japon teknolojisi motoru kullanılmıştır.

Yui robot süpürge , dünyada ilk kez NoMopZone halı sensörü sayesinde mop aparatı takılı iken halı gibi yumuşak malzemeleri ayırt eder ve halıya çıkmadan, sadece sert zeminleri paspaslar .

Yui S7 robot süpürgenin benzersiz özelliklerinden bir tanesi de oluşturulan haritanız üzerinden, istenilen alana geldiğinde vakum gücünü ve su seviyesini önceden belirlediğiniz seviyede otomatik ayarlar. Örneğin; ebeveyn odasına geldiğinde mop yapma veya salona geldiğinde vakum gücünü maksimum yap gibi ayarlamaları önceden planlayabilirsiniz.

420 ml kapasiteli su haznesi ile büyük yaşam alanınızı tek seferde moplayıp temizletebilirsiniz. Derinlik Algılama Derinlik sensörü ile boşluğu algılayarak merdiven gibi yüksek yerlerden düşmez. Belirli Alan Temizliği Yaşam alanınız temiz ve sadece belirli bir alanın temizlenmesini istiyorsanız, Yui Smart uygulamaniza girip, oluşturulan haritanızda kirli alanı seçmeniz yeterli.

Yui Smart Yui robot süpürgeler türkçe konuşma özelliğine sahiptir.Ayrıca Yui Smart uygulaması tamamen türkçe dil seçeneğini desteklemektedir. Dilerseniz uygulama üzerinden ya da uzaktan kumandası ile kontrol ederek süpürme ve moplama yapabilirsiniz.

10.000 – 15.000 TL Arasında En İyi Robot Süpürge Tavsiyesi

Şimdi bir üst seviyeye çıkıyoruz. 10.000 ile 15.000 TL arasında en iyi robot süpürge tavsiyelerimizi aşağıda görebilirsiniz. Bu bütçe aralığında 2 model tavsiyesinde bulunacağız. 

1. Roborock Q7 Max Robot Süpürge

Hepsiburada Fiyatını Gör!

10.000 ile 15.000 TL arasında en iyi robot süpürge tavsiye listemizin 1. sırasında Roborock Q7 Max Robot Süpürge bulunuyor. Fiyatı 12.000 TL civarında bulunuyor. Özelliklerine gelirsek;

4200 PA emiş gücü 5200 mah batarya kapasitesi bulunuyor. Standart modda 180 dakika boyunca çalışabiliyor. Çok stabil çalışan bir cihaz. Kafası karışmıyor, görevini yapıp yuvasına geri dönüyor. 

Otomatik çalışan sensörleri sayesinde yaşam alanınızın haritasını çıkaran, engelleri tespit eden ve bu sayede kusursuz bir hareket rotası belirleyen Roborock Q7 Max robot süpürge, güçlü motoru ve yüksek emiş gücüyle de öne çıkıyor.

Üründe yer alan toz haznesinin kapasitesi geniş olduğu için temizlik sırasında topladığı tüm pislikleri rahatlıkla saklar. Üstelik hava akımının etkisiyle dışarı çıkmalarını engeller.

Tek bir şarj ile tüm evi rahatlıkla temizler. Eğer pil seviyesi yeteri kadar dolu olmadan çalıştırılırsa ya da üst üste iki kez temizlik yaptırılırsa şarjı biter ve otomatik olarak istasyona döner. Yeteri kadar şarj olduktan sonra kaldığı yerden temizliğe devam eder. Farklı süpürme modlarına sahip olan Q7 Max, en yüksek çekim gücünde dahi minimum seviyede ses çıkarır. Bu nedenle gece saatlerinde de rahatlıkla kullanılabilir.

2. Dreame L10S Pro Robot Süpürge

Hepsiburada Fiyatını Gör!

10.000 ile 15.000 TL arasında en iyi robot süpürge tavsiye listemizin 2. Sırasında bulunan Dreame L10S Pro Robot Süpürge, tasarım ve yetenek bazında fiyat performans ürünü olmaya devam ediyor. Fiyatı Kasım 2023 tarihi itibariyle 11000-12.000 TL arasında değişiyor.

5300 PA emiş gücü 5200 mah batarya kapasitesi bulunuyor. 180 dakika kesintisiz çalışabiliyor. Hem dönerli hem basınçlı mopları sayesinde daha derinlemesine bir mop performansı sunuyor ve halıya çıktığında moplarını kaldırıp halıların ıslanmasını engelleyebiliyor.

15.000 TL Üstü En İyi Robot Süpürge Tavsiyesi

Şimdi bir üst seviyeye daha çıkıyoruz ve 15.000 TL üstü en iyi robot süpürge tavsiyelerimizi aşağıda görebilirsiniz. Bu bütçe aralığında 1 model tavsiyesinde bulunacağız. 

1.Roborock S8 Sonic Mopping Akıllı Robot Süpürge

Hepsiburada Fiyatını Gör!

15.000 TL üstü en iyi robot süpürge tavsiye listemizin 1. Sırasında Roborock S8 Sonic Mopping Akıllı Robot Süpürge bulunuyor. Fiyatı Kasım 2023 tarihi itibariyle 17000-19.000 TL arasında değişiyor. Yaklışk 3 ay önce 23.000 TL fiyatının olduğunu söylemiş olayım. Özelliklerine gelirsek;

6000 PA emiş gücü 5200 mah batarya kapasitesi bulunuyor. Kesintisiz 200 dk çalışabiliyor. Çiift kauçuklu ana fırçası bir önceki modeline göre daha iyi temizlik performansı sunuyor. Titreşimli ve basınçlı mopları bulunuyor. Halıya çıktığında moplarını kaldırıp, halıdan inince moplarını indirme özelliği bulunuyor.   

Robot Süpürge Özellikleri

 • Kendi kendini boşaltma: Robot süpürgenin çöp kutusu dolduğunda, şarj istasyonuna çöp kutusunu boşaltarak döner. Böylece süpürgenin daha büyük olan çöp kutusu dolana ve boşaltılması gerekene kadar mevcut çöpler yuvada saklanır. Herhangi bir toz odaya çıkamadığından dolayı alerjisi olanlar için idealdir.
 • Wi-Fi bağlantısı: Çoğu robot süpürge Wi-Fi aracılığıyla akıllı telefonunuza bağlanabilir. Bu özellik robot süpürgenizi telefonunuzdan kontrol etmenizi ve izlemenizi sağlar. Bu yüzden ürünü satın almadan önce Wi-Fi bağlantısının olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
 • Hibrit: Hem süpürebilen hem de paspaslayabilen bazı hibrit modeller mevcuttur. Hibrit olanlar diğerleri kadar iyi performans göstermeyebilir. 
 • Haritalama: Robot süpürgeler sensörlerini kullanarak evinizin haritasını çıkarır. Böylece merdivenler gibi engelleri hatırlayarak evinizi tanırlar ve sonraki temizleme işlemlerinde daha hızlı ve verimli hareket ederler.
 • Bölge engelleme: Haritalama özelliğiniz var ise evcil hayvanınızın mama kabı veya özel bir halı gibi istisna bölgeleri yasaklı olarak işaretleyebilirsiniz.
 • Planlama: Akıllı telefonunuzla bağlantı kurarak ister günlük, ister haftalık, isterseniz de evde değilken temizlemesini istediğiniz zamanı planlayabilirsiniz.
 • Pil ömrü: Süpürgenin pil ömrünün dikkate alınması önemlidir. Bazı robot süpürgeler kendi kendini şarj eden özelliğe sahiptir. Ancak seçtiğiniz modelin manuel olarak şarja takılması gerekiyorsa, eve geldiğinizde süpürgenin durduğunu ve şarjının bittiğini görebilirsiniz.
 • Toz kapasitesi: Çöp kutusu ne kadar küçükse o kadar hızlı dolar. Kendiliğinden boşalmadığı sürece en az 400 ml kapasitede bir ürün seçmenizi öneririz.

Robot Süpürge Nasıl Temizlenir?

Robot süpürgeler düzenli bakıma ihtiyaç duyar. Oldukça küçük kutulara sahiplerdir bu sebeple her çalıştırmadan sonra kutunun boşaltılması gerekir.

Ayrıca dönen fırçaya dolanmış tüyleri kesmek ve filtreleri temizlemek süpürgenizin verimini arttırır. Ne sıklıkta filtre değiştirmeniz gerektiğini ve filtreyi nereden satın alacağınızı markanın yetkili servisinden öğrenebilirsiniz.

İpucu: Robot süpürgenizi akıllı telefonunuza bağladıysanız, bakım yönergeleri ve temizlik zamanı geldiğinde bildirim alabilirsiniz.

Sonuç Olarak: Günümüzün bütün lider markaları akıllı süpürge üretmektedir. Bunlar arasında pek çok yerli markada bulunmaktadır. Bunlar arasında seçim yapmak zor olduğu için kullanıcı yorumları ve satış rakamları baz alınarak bu liste hazırlanmıştır. Evinizin büyüklüğü, ıslak – kuru süpürge ihtiyacı – batarya boyutu ve çalışma süresi gibi değişkenleri göz önüne alın. Bunlara uygun bir şekilde doğru ürünü satın almaya gayret gösterin. Her gün yeni bir ürün piyasaya sürüldüğü için doğru tercih yapmak sanıldığı kadar kolay olmayabilir.

Bu içeriğimizin konusu ”En iyi robot süpürge markaları ve en memnun kalınan robot süpürgeler”. Hiç şüphesiz robot süpürgeler ev temizliğinde yepyeni bir sayfa açtı. Kendiliğinden evi tarama özellikleri, düzenli temizlik yapmaları, karanlıkta çalışabilmeleri, normal süpürgenin giremediği yerlere girmeleri gibi pek çok avantajları bulunmaktadır.

Her yeni teknolojide olduğu gibi robot süpürgelere de soru işareti ile yaklaştık. Zaman içerisinde ne kadar hayat kolaylaştıran bir ürün olduğunu fark edince, hızlı bir şekilde yayılmaya başlandı. Tüm dünyada da aynı şekilde sevilince bugün Türkiye’nin de dahil olduğu tam 47 ülkenin markası robot süpürge satışına devam etmektedir. Peki sizce en iyi robot süpürgeler hangileri? Hangi marka robot süpürge alınmalı?

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like